ceşitli dogal taslar tarakli kirpi 1023X619

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir

Merhaba canım efendim. Evinizde doğal taşlar bulundurur musunuz? Akik, ametist, yeşim, safir taşı… Bir dostum var, kendisi bu doğal taşların enerjisine çok inanıyor. Mesela bolluk ve şans getireceğine inandığı için evinde yeşim taşı bulunduruyor. Benim de bu taştan jade rollerım var. Her akşam bu taş ile yüz masajı yapıyorum. Ama bu taşları negatif enerjiden arındırmak gerekiyormuş. Araştırdım. Doğal taşlar nasıl temizlenir, buyurunuz.

Doğal Taşları Temizlerken Nelere Dikkat Etmeli

Bazı taşlar suda erir, bazı taşlar toprakta küflenir. O nedenle kullandığınız doğal taşları yapısına ve sertlik derecesine göre temizleyin. Onların özelliklerini araştırın ve ona göre bir temizleme yöntemi seçin. Doğal taşlarla ilgili olan eğitmenler hava, toprak ateş ve sudan, yani 4 elementten yardım alarak temizlik işlemi yapmamızı söylüyorlar. Biz en çok suyu kullanıyoruz sanırım.

Peki doğal taşlar hangi sıklıkla temizlenmeli? Bu aslında kristallerinizi ne sıklıkla kullandığınıza bağlı canım efendim. Ben jade rollerımı her akşam su ile temizliyorum. Ayda bir de akan suda tutuyorum. Her gün taktığınız bir bilekliği haftada bir temizleyebilirsiniz mesela.

Doğal Taş Temizleme Yöntemleri

Su ile Temizleme

Bu konuda da birkaç yöntem var. Suda erimeyecek olan doğal taşınızı akan su altında 2-3 dakika bekletebilirsiniz. Ya da tuzlu su varsa deniz tuzunda bekletip kurumaya bırakın. Eğer akarsuların yakınında yaşıyorsanız şanslısınız. Taşlarınızı burada 10-15 dakika bekletebilirsiniz.

Toprak ile Temizleme

Doğal taşlarınızı dinlendirmek için mineral yönünden zengin bir toprağa ihtiyacınız var demektir. Bunu için bir kâseye toprak doldurun ve pamuğa sardığınız doğal taşı bir gün burada bekletin.  Demir bakımından zengin taşların toprakta paslanacağını da unutmayın canım efendim.

Tütsü ile Temizleme

Bu, özelikle kırılgan taşlar için uygun bir yöntemdir. Bitkinizi yakın ve taşınızı çıkan dumanın üzerinde gezdirin. Bu dumanlar taşınızın her yanını sarsın. Adaçayı ve sandal ağacını tercih edebilirsiniz.

Gün ve Ay Işığında Temizleme

Böylece taşlarınız pozitif enerjiyle dolacak ve parlayacaktır. Özellikle dolunayda bu işlemiz yapabilirsiniz. Gün ışığında da 2 saat beklemeleri yeterli olacaktır.

Tuz Lambası ile Temizlik

Doğal taşlarınızı tuz lambasının yanında bekleterek temizleyebilirsiniz. Yoksa eğer tuza zafiyeti olmayan taşlarınızı Himalaya tuzunda birkaç gün bekletebilirsiniz.

Duyduğuma göre sitrit, azaztulit gibi taşlar temizlenmiyormuş, onlar kendi kendilerini temizliyormuş. Binlerce yılda oluşan ve doğanın birçok titreşimini üzerinde bulunduran bu kristal taşlara elbette özenli davranmak gerek. Bunun için hangi yöntemi kullanacağınızı belirlemeden önce mutlaka doğal taşınızın özelliklerini araştırın. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

dört × üç =

Kirpi Aynası Kategorisindeki En Son Yazılarım

alev alev dizisi Dilan Cicek Deniz Tarakli Kirpi 1920X1080

Alev Alev (2020)

Merhaba canım efendim. Biliyorsunuz ben evde vakit geçirmeyi pek seviyorum. Karantina günlerinde