dusakabin nasil temizlenir tarakli kirpi 1080X1080
/

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır

Merhaba Taraklı Kirpi okurları, nasılsınız? Beni sorarsanız ben iyiyim. Bugün size birçok kişinin zorlandığı bir konudan bahsetmek istiyorum. Duşakabin temizliği nasıl yapılır, ben hangi doğal temizlik ürünlerini kullanıyorum, bunlara değinmek istiyorum. Eğer püf noktalara dikkat edersek banyo temizliği için saatlece kol gücü harcamamıza, kimyasal içerikli deterjanlar kullanmamıza gerek kalmaz. Hazırsanız siz şöyle önden buyurun.

Temizlik Tüyoları

*Duşakabin camlarında gördüğümüz kirler genelde suyun camda bıraktığı kireç lekeleridir. Buna sabun ve deterjan artıkları da eşlik eder. Bu kirlerin birikip kurumasını engellemek için her banyo sonrası duşakabininizi temizleyin. Ertelemek, işleri zorlaştıracaktır.

*Biliyorsunuz banyo küçük bir alan. Dar alanda kimyasalları solumak, ciğerlerimiz için hiç de iyi olmayacaktır. O nedenle banyo temizliği için tuz ruhu, çamaşır suyu gibi temizleyiciler kullanmaktan kaçının.

*Doğal yollardan da duşakabin camını pırıl pırıl yapabilirsiniz. Karbonat, doğal sirke, limon tuzu, arap sabunu, limon tuzu, su ve sprey kutusu ile derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz.

*Her duş sonrası derin bir temizlik yapmasanız bile bir çekpas yardımıyla camın üzerindeki suları temizleyin.

*Yukarıda saydığım ürünlerden birçok karışımı deneyebilirsiniz. Ben birkaç tane örnek vermek isterim. Annelerimiz camı gazete ile siler değil mi? Biraz beyaz sirke, bir parça gazete ile duşakabini güzelce silin ve temizleyin.

*Eğer camın üzerinde çok kurumuş lekeler varsa size etkili bir tarif vereceğim. Beyaz sabunu rendeleyin. İçine bir kaşık karbonat, limon tuzu ve bir çay kaşığı organik sirke ekleyin. Bu karışıma en son sıcak su ekleyin ve beyaz sabun eriyene karşı bekleyin. Sıcak suyu eklediğiniz anda karışım köpürmeye başlayacaktır. O nedenle bu işlemi bir kapta yapın ve daha sonra boş bir sprey kutusuna ekleyin.

*Hangi deterjanı kullanırsanız kullanın, mutlaka camdan iyice arındırın. Bir kurulama bezi ile yüzeyin üstünden geçin.

*Temizliği bitirdikten sonra banyonun kuruması için duşakabini, havalandırma penceresini açık bırakın.

Evet canım efendim, bugün de size ev işleri ile ilgili faydalı bir yazı yazdığımı ümit ediyorum. Sizin de duşakabin temizliği konusunda püf noktalarınız varsa bana yazın. Bilgilerimiz yayılsın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

iki + on bir =