ayakkabi icinde cicek evde geri donusum tarakli kirpi 867X1300
/

Evde Yapabileceğiniz 9 Geri Dönüşüm Fikri

Merhaba canım efendim. Nasılsınız. Ben iyiyim ve 2021’de de sırtımda pamuklar yeşertmeye devam ediyorum. “Atma, değerlendir” düsturundan hareketle evde yapabileceğiniz 9 geri dönüşüm fikrini derledim. Siz şöyle önden buyurun.

1.Eski Tişörtlerden Yastık Kılıfı

İndirimden aldığınız, hiç giymediğiniz ya da artık size bol gelen o kullanmadığınız tişörtleri çıkarın canım efendim. Yastık kılıfı yapacağız. Dilerseniz kesip biçip kumaşın ucuna ponpon ya da kurdele ekleyebilirsiniz.

2.Yumurta Kabuğundan Magnet

Eve aldığınız koli yumurtaların kartonunu çeşitli şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bunun yollarından biri de magnet yapmak. Yuvarlak kısımları tek tek kesin. Üzerini silikon ile kaplayın ve üzerinden halat ip ile geçin. Kartonun arkasına demiri, içine de renkli çiçekler yapıştırın. İşte hazır.

3. Pet Şişeden Oda Lambası

Büyük pet şişeyi ortadan bölün. Üst kısmını yapıştırıcı ile kaplayın. İster duvar kâğıdı ister halat ister sprey boya ile süsleyin. İçine ampulü yerleştirin. İşte hazır.

4.Çoraptan Telefon Kılıfı Yapımı

Eski telefonun kılıfından sıkıldıysanız ve evde peluş bir çorabınız varsa kılıfınız hazır sayılır. Yapmanız gereken çorabı eski kılıfınızın üstüne göre biçmek ve süslemek. Simler ve ponponlar da işinize yarayabilir.

5.Ampülden Penguen

Evde mutlaka patlamış ampul bulunur, değil mi? Peki bunları ne yapmalı, çocuk odasına asacağınız süsler var ya işte onlardan yapmalı. Bunun için keçeli kalem, boya fırça ve ipe ihtiyacınız var. Siyah kalemle sınırları belirleyin, beyaz kısmı boyayın. Göz ve burnu boyayın. İple üst kısmını bağlayın. Hazır.

6.Tahta Kapıdan Askılık

Bu size tuhaf gelmesin sevgili Taraklı Kirpi okurları. Eski bir tahta kapıyı ters çevirerek askılık olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken kapıyı istediğiniz şekilde boyamak üzerime kapı tutacağı eklemek.

7.Gitar Kabından Raf

Bir heves alınan ve kullanılmayan gitar çantalarından çok kullanışlı raflar yapıp duvara monte edebilirsiniz. Yapmanız gereken çantayı ikiye bölmek ve içine suntalar yerleştirerek bölmelere ayırmak.

8.CD’den Rüzgâr Çanı

CD’yi iyice temizleyip şeffaf hale getirin. Mandala boyama yaptığınız bir deseni çizin ve boyayın. CD’şerin ucuna küçük delikler açın ve buraya boncuk bağlayın. Birbirine bağlayın.

9.Rendeden Takı Düzenleyici

Eski rendelerinizi boyayıp deliklerine küpelerinizi geçirebilirsiniz. Küpelerim kayboluyor diye düşünmenize gerek kalmaz.

Evet efendim bugün de evde yapabileceğiniz geri dönüşüm fikirlerinden bahsettim. Sizin de ekleyecekleriniz varsa bana yazın. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

8 + on dokuz =