evinizi daha aydınlık gösterecek detaylar tarakli kirpi 500X750
/

Evinizi Daha Aydınlık Göstermenin İpuçları

Merhaba Taraklı Kirpi okurları, nasılsınız? Siz de benim gibi evde vakit geçirmeyi sevenlerden misiniz, hoş, günün sonunda döndüğümüz yer, sığınağımız, evimiz. Ferah ve aydınlık odalar dileğimiz, pek tabii.  Bazı evler maalesef küçük ve basık olabiliyor, güneş görmüyor, karanlık odası olabiliyor. İşte canım efendim, şimdi size evinizi daha aydınlık göstermenin ipuçlarını vermek isterim.

Dekorasyon Hileleri ile Daha Ferah Mekânlar Yaratın

Küçük ipuçlarıyla, doğru dekorasyon uygulamalarıyla evinizi daha aydınlık gösterebilirsiniz. Parlak, şeffaf eşyalar, sade mobilyalar, doğru ışıklandırma ile ferah odalar oluşturabilirsiniz. Koyu renk kullanılabilir elbette ama kontrast yapılmak kaydıyla.

Odanızın Duvarlarını Açık Renk Boyayın

Beyaz, bej, krem rengi gibi açık tonlar evinizi daha aydınlık gösterecektir. Koyu renklerden, duvar kâğıdı kullanıyorsanız karmaşık desenlerden kaçının.

Ayna ile Evinize Derinlik Kazandırın

Aynalar, camlar, parlak yüzeyler doğal ışığı yansıtır. Böylece oda daha aydınlık gösterir. Yapabiliyorsanız bir duvarı boydan boya ayna ile kaplayın. Ya da minimal, bizoteli aynalar kullanın.

Koyu Renk Perde Kullanmaktan Kaçının

Eviniz karanlıksa elbette mümkün mertebe güneş ışığından yararlanmanız gerekir canım efendim.  Bunun için pencerelerinizde koyu renk, ağır, çok renkli perdeler kullanmak yerine ince, şeffaf, geçirgen tüller tercih edin.

Metal Eşyalar Tercih Edin

Sehpa ve koltuk ayakları, çerçeveler ve diğer dekorasyon ürünleri metalik renkte olursa ışığı yansıtacak ve odayı aydınlatacaklardır.

Minimal Mobilyalar Alın

Perdede olduğu gibi, mobilyalarınızda da sade bir şıklık yakalamaya özen gösterin. Mesela sehpanızın şeffaf ve üzerinin dolu olmamasına özen gösterin. Fazla eşya odayı boğucu hale getirecektir.

Alternatif Işıklandırma Kullanın

Elbette en iyisi doğal ışıktan yararlanmak. Fakat yeterli gelmediği durumlarda abajur, lambader, spot ışıklarını odanın farklı yerlerinde kullanabilirsiniz.

Odanızevini Her Zaman Derli-Toplu Olsun

Dağınıklık, bir odayı olduğundan daha küçük ve basık gösterir. Rahatlatıcı bir ferahlık için ortalığın toplu olmasına özen gösterin.

Evet sevgili Taraklı Kirpi okurları, evinizi aydınlık gösterecek dekorasyon önerileri ile karşınızdaydım. Sizin de bu konuda püf noktalarınız varsa bana yazın. Bilgilerimizi çoğaltalım. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

19 + on beş =