masanin altinda robot supurge tarakli kirpi 626X417
/

Robot Süpürge Nasıl Çalışır

Merhaba canım efendim. Nasılsınız, umarım afiyettesinizdir. Temizliğe vakit ayırabiliyor musunuz? Evde ya da ofiste siz başka işle uğraşırken bir robot sizin yerinize her yeri köşe bucak süpürse ve silse nasıl olur? Teknoloji sayesinde mümkün. Şu küçük yuvarlak, robot süpürgeler sayesinde. Rahat koltuklarınıza kurulduysanız birlikte devam edelim.

Robot Süpürge Nedir

İnsan etkileşimine gerek duymadan, telefona yüklenen aplikasyonlarla yönetilen, belirli bir algoritmaya bağlı olarak çalışan cihazlardır. Öyle ki, şarjı bittiğinde kendi kendini şarj eden modelleri bile mevcuttur.

Robot Süpürge Ne Yapar

*Kimseye ihtiyaç duymadan evin genel temizliğini yapar.

*Ulaşmakta zorlandığınız (masa, yatak, koltuk altı gibi) yerlere girerek süpürür.

*Evinizde birlikte yaşadığınız hayvan dostlarınızdan düşen tüylerin birikmesini engeller.

*Bazı modellerin hem süpürme hem silme özelliği vardır. Mop ve su haznesi yardımıyla evi süpürdükten sonra bir de silerler.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır

*Öncelikle şunu söylemek isterim Taraklı Kipi okurları. Evinizi derleyip toparlamanız gerekiyor.  Aslında robot süpürgeler nesnelere çarptıktan sonra yollarına devam edebilirler, halı püskülü ve kablolara takılmamayı başarabilirler, merdivenleri algılayabilirler. Fakat temizlik için sizden daha çok zaman harcayacaklardır, işlerini kolaylaştırın canım efendim.

*Robot süpürgenin şarjını kontrol edin.

*Robotu telefonunuzla eşleştirip evi tanıtın. Kendisi bir harita oluşturacaktır.

*Bazı modeller kendini temizler. Siz hazneyi kontrol etmeyi unutmayın.

Electrolux Trilobite, iRobot Roomba, Roborock, Xiaomi robot süpürge modelleri üreten birkaç firmadır. Siz Youtube’dan detaylı arama yaparak özelliklerini beğendiğiniz ürünleri inceleyebilirsiniz.

Aslında her robot süpürgenin kendine has özellikleri var canım efendim. Ben size genel bilgiler verdim. Tüm işlemleri telefonun üzerinden yapabileceksiniz. Temizliğe başla, mop yapma gibi talimatlar verebileceksiniz. Aşağıda size bir karşılaştırma videosu bırakıyorum. İşinize yaraması ümidiyle. Esen kalın.

 

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

13 − bir =