yilbasi agacini susleyen kirmizi kazakli kadin tarakli kirpi 1017X891
yilbasi agacini susleyen kirmizi kazakli kadin tarakli kirpi 1017X891
/

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir

Merhaba canım efendim. Nasılsınız? Afiyettesiniz umarım. 2020 hepimizin malumu, çok zor zamanlar geçirdik. Kendimizi iyi hissettirecek, evde keyifli vakit geçirmemizi sağlayacak şeyler yapmaya çalışır olduk. Yeni yıl heyecanı, çam ağacı süsleme, bize belki bir nebze iyi gelir, ne dersiniz sevgili Taraklı Kirpi okurları? O halde yılbaşı ağacı nasıl süslenir, siz şöyle önden buyurun.

Uygun Ağaç Seçimi

Öncelikle çam ağacınızı hangi odaya koyacağınıza karar verin. Yılbaşı ağacınızın boyutunu buna göre belirleyin. Süslemeleri de yine çam ağacınızın boyutuna göre seçin.

Işıklandırma

Işıklandırma yılbaşı ağacınızı görkemli gösterecek detaydır. Işık kablosunu yukarıdan aşağıya doğru sarın. Araya renkli ışıklar da katın ve görünümü daha hoş hale getirin.

Süsleme

Süslemeyi ağacınızın boyutuna göre yapın. Yılbaşı topları en sevdiklerimiz değil mi? Bu topları birbiri ile uyumlu ve farklı boyutlarda kullanın. Geyik, Noel Baba, bastonlar. Kırmızı, beyaz, yeşil renkler… Bunların dışında el yapımı süsler de kullanabilirsiniz canım efendim.

Diğer yandan süsleme için bir konsept belirleyebilirsiniz. Keçelerden yıldızlar, kumaşlardan figürler, kalpler… Bu size kalmış elbette canım efendim. En beğendiğiniz süsleri en görünen tarafa koyup, diğerlerini dengeli olarak dağıtabilirsiniz. Ağacın tepesine genelde yıldız konur ama siz yaratıcılığınızı konuşturup başka süsler de tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacının Etrafını da Süsleyin

Eğer sevdiklerinize hediye alma alışkanlığınız varsa bunlar renkli kutulara koyup çam ağacının altında güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Kar küreleri de benim pek sevdiğim biblolar. Yine kırmızı kareli örtüler ile size kışı ve yılbaşını hatırlatacak eşyaları da süslemenize dahil edebilirsiniz.

Plastik çam ağacı, yılbaşı topları, yıldızlar ve diğer süsler senelerce kullanılacak şeyler canım efendim. Bunları iyi muhafaza etmek ve vakti geldiğinde havalandırıp dezenfekte ederek kullanmak iyi olacaktır. 2021 size şans getirsin. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

on altı − iki =