Babalar Gunu Hediyeleri tarakli kirpi 1080x1080

Babalar Günü Hediyeleri Yapıyoruz

Hep derim, en güzel hediye emek verilerek hazırlanandır. Satın alınan bir hediyeye bile bir şeyler katmak gerek diye düşünürüm. Böylesi daha zarif, daha kıymetli geliyor bana. Bu pazar Babalar Günü. Belki siz de babanız için bir şeyler hazırlamak istersiniz. Bakalım neler yapabiliriz. Şöyle buyurun.

*Baba deyince aklımızda sakal ve bıyık imgesi gelir değil mi? Babacığımın gençken Clark Gable gibi bıyıkları vardı… Bu nedenle sakal bakım yağları iyi bir hediye seçeneği olabilir. Ama kendimizden de bir şeyler katmak için güzel bir paket hazırlayabiliriz. Ben craft kâğıtları çok seviyorum. Yaratıcı paketleme fikirleri için size bir video bırakıyorum canım efendim.

*Yapımı çok kolay başka bir hediyeye geçiyorum. Bir tane cam kavanoz alın. Post it, fon kâğıdı ya da başka renkli sayfalardan kestiğiniz parçalara babanız için bir şeyler yazın. Bu kâğıtları rulo haline getirip bir jüt ipiyle sarın ve kavanoza atın. İşte bu kadar.

*Zencefilli kurabiye sever misiniz? Peki babanız için tatlı kurabiyeler yapmak ister misiniz?  Kalıp kullanıp şeker hamuru ile süsleyebilirsiniz. Bıyık, kravat ya da babanızın yaptığı iş ile ilgili figürler, desteklediği takımın forması olabilir. O zaman tarife geçelim. Videoda yapılışı var. Ben malzemeleri buraya yazıyorum.

Tarçınlı Zencefilli Kurabiye

  • 3 su bardağı un (420 gram)
  • 6 yemek kaşığı tereyağı (90 gram)
  • 3/4 bardak esmer Şeker
  • 1/2 bardak üzüm pekmezi
  • 1 adet yumurta
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı zencefil

*Origami gömlek yapmaya ne dersiniz? Babanız için hazırlayacağınız dosyalık için iyi bir süs olacaktır. Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağı gösteriliyor. Çok tatlı gözüküyorlar.

*Babanıza özel kupa yapmak ister misiniz? Düz renk bir kupa alın. Keçeli porselen kalemi ile üzerine figürler çizin.  Tatlı bir göbek, sakal, kırmızı yanaklar, şapka… Benim aklıma gelenler.

Babalar gününü şimdiden kutlarım canım efendim. Babası hayatta olanlar için kocaman bir kucaklaşma belki de en güzel hediye olacaktır. Babasını kaybetmiş olanlar için de sabır dileklerimi ve sevgilerimi iletiyorum. Esen kalın, hoşça kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

on sekiz − 13 =