tahta zemin uzerinde kravatlar siyah tahta tarakli kirpi 1080x1080 1

Eski Kravatları Değerlendiriyoruz

Merhaba canım efendim. Nasılsınız, evde kullanmadığınız eşyaları değerlendiriyor, geri dönüşüm yapıyor musunuz? Harika fikirlerinizi benimle de paylaşın isterim. Ben bugün eski kravatlarımı değerlendirmeye karar verdim. Annem, babamın kullanmadığı kravatları da yolladı. Evet, eski kravatları değerlendirmek için neler yapabiliriz, araştıralım. Şöyle rahat koltuğunuza kurulun.

*Bir dostum bana da kravattan telefon kılıfı yapmıştı, gerçekten çok hoş oluyor. Bir tane kravatı ucu (v kısmı) üste gelecek şekilde dikin. Bu kısma bir çıtçıt, düğme ya da yapışkanlı kâğıt takabilirsiniz.

*Evde eskimiş pufunuz var. O zaman yenileyin canım efendim. Renkli kravatları yan yana dikin sonra puf yüzeyini kaplayın. Evde dikiş makineniz varsa işiniz epey kolaylaştı demektir.

*Yastık kılıflarınızdan sıkıldınız mı? O zaman birkaç kravat, ortasına bir düğme içine de astar işinizi görecektir.

*Kravattan kıyafet yapmak aklıma gelmemişti doğrusu. Ama Pinterest’te çok hoş tasarımlara denk geldim. Soda Pop isimli kullanıcının yüklediği bu kravattan yeleğe bayıldım.

kravattan-yelek-tarakli-kirpi-504x671-1-225x300 Eski Kravatları Değerlendiriyoruz

*Beyaz tişörtlerinizi hareketlendirmek veya kıyafetinizle uyumlu olacak şekilde bir fular yapabilirsiniz. İnternette örnekleri var, çok hoş.

*Yeni bir kolyeniz olabilir. Nasıl mı? Rengini ve desenini beğendiğiniz eski bir kravatı silindir şekline getirin. Bir ip yardımıyla bu silindirin üzerinde boğumlar oluşturun. Sonra güzel bir bağlama şekliyle şıklığınızı tamamlayın.

*Güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda güzel bir örneği var.

*Çeşitli el çantaları yapabilirsiniz. Bunun için çok malzemeye ihtiyacınız olmayacak.

*Yazlık evlere eşya ayarlamak her zaman kolay olmayabilir. Ama evdeki malzemelerle güzel ev eşyaları yapabilirsiniz. Yere kravattan paspas yapabilirsiniz mesela. Hani bir dönem her evde olan dilimli, sarılı kırmızılı olanından.

Felsefemiz her zaman atma, değerlendir, değil mi canım efendim. Biraz parmaklar çalışınca ve buna yaratıcı fikirler de eklenince harika şeyler çıkıyor ortaya. Siz eski kravatlardan neler yapıyorsunuz? Bana yazın. Fikirler çoğalsın. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

dört × 1 =