kahve fincani içinde çiçek tarakli kirpi 700X464

Eski Mutfak Gereçleri ile Geri Dönüşüm

Merhaba sevgili Taraklı Kirpi okurları. Bugün size yine ince fikirlerle geldim. Hafta sonu mutfağı toparladım. Artık kullanmadığım eşyaları ayırdım. Eski mutfak gereçleri ile geri dönüşüm yapmak için neler yapabileceğimi düşündüm. Araştırdım. Rahat koltuklarınıza kurulduysanız devam edelim. Buyurunuz.

Kepçeden Mumluk

Bazı kepçelerimiz artık kullanılmaz hale gelir değil mi? Yamulur, küflenir. Elbette onları değerlendirebiliriz. Bu kepçelerin içine küçük mumlardan bir tane koyun ve dekoratif eşya olarak odanızda kullanın.

Çaydanlıktan Saksı

Kaktüsler, begonyalar, çuha çiçekleri… Hele de yazlığınız varsa rengârenk saksıları görmek size mutluluk verecektir. Belki de babaannenizin çeyizinden kalma ince seramik bir çaydanlığınız var ama uç kısmı kırıldığı için kullanamıyorsunuz. Bu kıymetli parçalar artık bir saksı olarak sizinle birlikte olmaya devam edebilirler.

Çizilmiş Tavadan Duvar Süsü

Kullanmadığınız tavalardan çocuklarınızın odası için güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Hatta bu olaya onları da dâhil edin. Birlikte kullanmadığınız oyuncakları da kullanın. Bir orman, bir park ya da başka bir konsept belirleyip boya ve çakıl taşlarını da kullanıp ortaya güzel bir şey çıkarabilirsiniz.

Kesme Tahtasından Tablet Tutacağı

Kesme tahtalarını uzun süre kullanmak sağlıklı değil canım efendim. O halde eskiyenlerden bir tablet tutacağı yapabiliriz. Böylece mutfakta bir şeyler izlerken aynı zamanda işlerimizi de yapabiliriz. Tek yapmanız gereken kesme tahtasının arka kısmına bir destek çubuğu eklemek. Süsleme işlemini sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Süzgeçten Duvar Aydınlatıcısı

Duvara tasarruflu bir ampul monte edin. Üzerine de güzelce boyadığınız makarna süzgecini takın. İşte size pratik bir aydınlatıcı. Birkaç fotoğrafta gördüm ve gerçekten çok hoşuma gitti.

Kaşık-Çatallardan Meyvelik

Artık kullanmadığınız kaşık ve çatalları birbirine yapıştırarak bir kâse yapabilirsiniz. Oldukça farklı bir tasarım, ne dersiniz?

Sizin kullanmadığınız mutfak eşyalarından geri dönüşüm fikirleriniz ne canım efendim? İsterseniz sarımsak döveceğinden, kaşıklardan askılık da yapabilirsiniz. Yazımı bitirirken eklemek istedim. Bana yazın. Esen kalın.

 

 

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

on üç + üç =