tahta zemin uzerinde gazoz kapaklari tarakli kirpi 626x417

Gazoz Kapaklarını Değerlendiriyoruz

Merhaba Taraklı Kirpi okurları. Bugün ‘’İnce Fikirler’’ köşemizle karşınızdayım. Gazoz kapaklarını değerlendireceğiz. Ben mini mini bir kirpiyken bunları biriktirir, arkadaşlarla oyun oynardık. O kadar çok oynardık ki ter içinde kalırdım. Annem sırtıma bez koyardı. Ne güzel günlerdi…Evet, sizin evinizde de bu kapaklardan varsa bunlardan neler yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. O zaman devam edelim. Buyurunuz.

*Güzel bir nihale yapmaya ne dersiniz? Yirmi sekiz tane gazoz kapağını ojeyle boyayın. Biri ortasında olmak üzere yedi adet kapağı birleştirin. Çiçek görünümü elde edeceksiniz. Bu dört çiçeği birleştirin. Nihale hazır.

*Gazoz kapaklarını birleştirin. İstediğiniz şekilde ve istediğiniz kadar. Sonra elde etiğiniz bu ürünün içine renkli led ışıklarını yerleştirin. Dekoratif bir aydınlatıcı elde edeceksiniz.

*Hazır çocuklarınız evdeyken, onlarla daha fazla vakit geçirmek harika olur. Bu gazoz kapaklarında kuş, panda, Arı Maya gibi figürler yapıp, çocuğunuzun okul çantasını süsleyebilirsiniz. Şurada yapımı var. Çok şekerler.

*Güzel kolyeler yapmak ister misiniz? Hele ki minyatür boyama yapabiliyorsanız çok tatlı takılar üretebilirsiniz. Bunu dışında desenli kumaşları gazoz kapağının iç kısmına yapıştırarak, simli boyalarla süsleyerek de kolyeler yapabilirsiniz.

*Çeşit çeşit kapakları birleştirerek kendinize nostaljik bir pano oluşturabilirsiniz. İster notlarınızı yapıştırın ister fotoğraflarınızı. Sadece öyle kalsa bile olur canım efendim. Görüntüsü bile hoş çünkü. Altı için mantar pano kullanabilirsiniz.

*Hani yazın rüzgârda şıkır şıkır ses çıkaran rüzgâr çanı vardır ya, işte balkonunuz için gazoz kapaklarından güzel bir tane yapabilirsiniz. Gazoz kapaklarına delik açıp bunları metal halkalarla tutturun. Böyle kısalı uzunlu diziler yapın. Sonra orta boy bir halkaya hepsini geçirin.

*Ve çocuklarınız için çok kolay bir ritim aleti yapabilirsiniz. Videoda yapımı anlatılıyor. İhtiyacınız olan mukavva, makas ve gazoz kapakları. Şimdiden kolay gelsin.

Gördüğünüz gibi bu çocukluğumuzun oyuncaklarından biri olan gazoz kapakları ile birçok şey yapmak mümkün. Atmak yerine değerlendirmek çok daha iyi, sevgili Taraklı Kirpi okurları. Siz içecek kapaklarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? İnce fikirleriniz için lütfen bana yazın. Umarım hayatınızda hep keyifli uğraşlarınız olur. Esen kalın, hoşça kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

17 − 14 =

İnce Fikirler Kategorisindeki En Son Yazılarım