konserve kutusu icinde cicek tarakli kirpi 1024X768
konserve kutusu icinde cicek tarakli kirpi 1024X768

Konserve Kutularını Değerlendiriyoruz

Merhaba sevgili Taraklı Kirpi okurları. Uzun bir aradan sonra “İnce Fikirler” köşesi ile karşınızdayım. Düsturum atmak değil, geri dönüştürmek. Çünkü ben sırtımda pamuklar yeşerten bir kirpiyim. O halde teneke konserve kutuları nasıl değerlendirilir, buyurunuz.

Mendil Kutusu

Konserve bezelye aldınız. Kutusunu ne yapacağım, diye düşünmeyin. Hemen söylüyorum. İstediğiniz an çekip bir parça çıkarabileceğiniz mendil kutusu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Kutuyu istediğiniz renge boyayın. Kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra vernikleyin. Üzerini kupür, kumaş parçaları veya kurdele ,boncuk gibi istediğiniz bir şeyle süsleyin. Bu kutunun içine bir rulo tuvalet kâğıdı yerleştirin. İşte hazır!

Piramit Organizer

Konserve kutularını çok kullanışlı düzenleyicilere dönüştürebilirsiniz. Bunun için bu kutuları boyayıp açık kısımları karşıya bakacak şekilde aşağıdan yukarıya 4-3-2-1 olacak şekilde yapıştırın. Dilerseniz kutuları önlü arkalı dikey şekilde yapıştırın. İster mutfakta ister çalışma odanızda isterseniz banyoda. Nerede kullanmak isterseniz.

konserve-kutusundan-organizer-tarakli-kirpi-564X553-300x294 Konserve Kutularını Değerlendiriyoruz

Mumluk

Hani ton balıklarının satıldığı küçük konserve kutuları var ya, işte onlardan evin her köşesinde kullanabileceğiniz mumluklar yapabilirsiniz. Dışını da yazın kumsaldan topladığınız deniz kabukları ya da çakıl taşları ile kaplayabilirsiniz. İsterseniz ikili, üçlü, yan yana mumluklar tasarlayabilirsiniz.

Kaktüslere Saksı

Ama önce bitkinizin nefes alması için altına drenaj delikleri açmayı unutmayın canım efendim. Ardından renk renk boyanmış ve stickerlarla bezenmiş yahut evde kalan duvar kâğıtlarıyla süslenmiş saksılar yapabilirsiniz. Çok kolay yetişen sukulentlerinizi de içine koyarsanız, tamamdır.

Kumbara

Para biriktirememekten mi şikâyetçisiniz? Güzel bir kumbara tasarımı sizi buna teşvik edebilir, ne dersiniz? Konserve kutunuzun üzerine çentik atılmış bir kapak takın. Süslemeyi sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Belki sprey boya belki desenli peçete belki sprey boya, siz nasıl isterseniz. Bu kumbaranın üzerine isminizi ve amacınızı yazmak sizi daha da şevklendirebilir canım efendim.

Evet, bugün de bendenizle olduğunuz için teşekkür ederim. Siz konserve kutularınızı nasıl değerlendiriyorsunuz, bana yazın. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

10 − 1 =