cam krem kavanozu ve krem kutusu tarakli kirpi 626x417

Krem Kutularını Değerlendiriyoruz

Merhaba Taraklı Kirpi okurları? Nasılsınız, afiyettesinizdir diye ümit ediyorum. Beni sorarsanız ben evde olsam da kremlerimi sürmeyi ihmal etmiyorum. Ne de olsa sırtında pamuklar yeşerten bir kirpiyim. Cilt bakımımı yaparken kullandığım krem kutularını değerlendirmeyi de ihmal etmiyorum. Geniş zamanlardayız, çöpe atmak yerine dönüştürün canım efendim. Krem kutularından neler yapılır bir göz atalım. Siz şöyle önden buyurun.

*Peeling Kabı

Ben biten krem kutularından, özellikle cam olanları yıkayıp peeling kabı olarak kullanıyorum. Çok da işime yarıyor. Her hafta yüzüme kahve-zeytinyağı karışımı peeling uyguluyorum. Bu karışımı cam krem kutumun içinde karıştırıyorum.

*Mumluk

Ben odamda, çalışma masamda kokulu mumlar bulundurmayı çok severim. Bu küçük mumların eriyip yere akmasını engellemek için bir kaba ihtiyacı var. İşte size krem kutusunu değerlendirmenin bir yolu.

*İğnelik

Süslü iğnelikler çok hoşuma gidiyor. Geçen güm bir dostumun tavsiyesiyle yeni bir tane yaptım. Nasıl mı, anlatayım. Krem kutusunun içine iğnelerinizi yerleştirip kapağını kapatın. Üst kısmı için ise bir kumaş parçasının içine biraz elyaf koyup dikin. Dilerseniz içine koku da ilave edebilirsiniz. Diktiğiniz parçayı silikon tabancasıyla krem kutusunun kapağına yapıştırın. Yapıştırdığınız yerine daha güzel gözükmesini istiyorsanız burayı bir kurdele veya iple geçebilirsiniz. İşte iğneliğiniz hazır.

*Lip Balm Kutusu

Evde kendi kozmetik ürünlerini yapanlardan mısınız? Öyleyse bu krem kutuları çok işe yarayacak. Evde lip balm yapıyorsanız saklamak için cam krem kutularını kullanabilirsiniz. Ya da diğer karışımlar için. Saklama kaplarınızı kendinize özel hale de getirebilirsiniz.

*Takı-Toka Kutusu

Tel tokalarınızın, gümüş küpelerinizin sürekli kaybolmasından mı şikayetçisiniz? İşte size bunları bir arada tutmanın ve dolabınızı düzenlemenin bir yolu. Krem kutularınızı akrilik boya ile boyayın. Üzerine içinde ne olduğunu yazın. Kapağa bir tutacak ekleyin. Videodaki gibi ahşap bir düğme olabilir. Ben çok beğendim, siz de videoya bir göz atın derim.

Bugün de ‘’İnce Fikirler’’ köşesi ile karşınızdaydım. Sizin de krem kutusundan yaptığınız el emeği işleriniz varsa bana yazın. Fotoğraf atın. Yaratıcılığınız hep sizinle olsun. Esen kalın. Hoşça kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

5 × dört =

İnce Fikirler Kategorisindeki En Son Yazılarım