sevgililer gunu kalp hediye kutusu tarakli kirpi 626X417

Sevgililer Günü Hediyeleri Yapıyoruz

Merhaba canım efendim. Nasılsınız? Kalbiniz umarım aşkla doludur. Malum 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Siz de ne hediye alacağım, diye düşünüyorsanız el yapımı örneklerden bir yazı hazırladım.  Hazırsanız siz şöyle önden buyurun.

Oje ile Kupa Boyama

Yapılışı çok kolay sevgili Taraklı Kirpi okurları. Ebru yapımına benziyor. İki tane beyaz kupa alın. Bir leğene su doldurun. İçine istediğiniz renklerde ojelerden dökün.  Ardından kürdanla oje renklerini karıştırın.  Kupaları suya bulayıp çıkarın. Bir iki saat kurumaya bırakın. Birlikte içeceğiniz lezzetli kahveleriniz olsun.

Çikolata Kavanozu

Sağlık nedeni ile yiyemeyenler vardır elbette ama ben çikolata sevmeyen birine pek rastlamadım:) Siz de üzerine bir not kâğıdı yapıştırarak sevgilinizin en sevdiklerinden bir çikolata kavanozu yapabilirsiniz. Nostalji seviyorsanız şemsiye çikolata, Cino gibi çikolatalar iyi bir seçenek olabilir.

Duvara Post it ile Kalp Yapın

Bunun için bir sürü not yazmanız gerekiyor. İçinizden ne geçiyorsa canım efendim. Ya da şiir yazabilirsiniz. Birkaç örnek bırakıyorum.

Adını funda oteli koy

Sevdamızın da adını

Ayakları dibinde gün batımının.

Ve ağzında binlerce güneşin tadı

Dilinin ucunda yalnızca kendi adın.

Çünkü sevdikçe beni sen kendini tanıdın.”

-Edip Cansever-

Susuzdu, suya değdi dudaklarım seni sevdim

Mevsim kirazlardan eriklerden geçti yaza döndü

Yitik ceren arayı arayı anasını buldu

Adın ölmezlendi bir ağız da benden geçerek

Soludum, üfledim,yaprak pırpırlandı Ağustos dindi

Seni sevdim, sevgilerim senden geçerek bütünlendi

Şişe Mantarından Kalp

Şarap içmeyi seviyorsanız, evde biriktirdiğiniz mantardan kalp, oldukça hoş bir hediye olacaktır sevgili Taraklı Kirpi okurları. Ya da dilerseniz şık bir mumluk içine mantarları yerleştirebilirsiniz.

Kozmetik Sepeti

Onun kendine has kokusunu seviyorsunuz değil mi? O halde onun kullandığı parfüm, en sevdiği ruj, en çok kullandığı tıraş sonrası bakım ürünlerinden, makyaj malzemelerinden oluşan bir sepet hazırlayabilirsiniz. Elbette içine zarif bir not ekleyerek.

Sevgililer Günü’nüz şimdiden kutlu olsun sevgili Taraklı Kirpi okurları. Aşk ve sevgi dünyamızdan hiç eksilmesin. Esen kalın.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

on dokuz − altı =