gök taşı tarakli kirpi 626x500

Dünyaya Düşen Gök Taşı

Dinozorlar dünyada iken mamutlar bastığı yeri titretir iken, uzayda dolanan bir gök taşı varmış. Bu gök taşı gezegenler arası seyahat etmeyi çok sever, çarptığı yerlere asla zarar vermezmiş. Çünkü hassas, şiir yazmayı, puding yapmayı, ananas yemeyi çok seven bir gök taşıymış. En büyük zevklerinden biri de tek başına tenis oynamakmış. Çok hızlı hareket edebildiğinden tüm sayıları karşılayabiliyormuş elbette.

Bir gün yanlışlıkla Dünya’ya düşmüş. Madem buradayım, bari büyükannemin bahsettiği insanları göreyim demiş. Onların ne tür yaratıklar olduğunu bilmiyormuş. Acaba neye benziyorlar diye havada oradan oraya süzülmüş ama etrafta hiç kimsecikler yokmuş.

Sonra bir kaldırımda dinlenmeye karar vermiş. Bir evden şöyle sesler geliyormuş. ‘’Sokağa çıkma yasağı ilan edildi, Koronavirüs, Covid-19, Sağlık Bakanlığı…’’ Bizim sevimli gök taşı bu seslere anlam verememiş. İnsanlar herhalde yeni gezegen keşfetti oraya yerleştiler, diye düşünmüş. Bu sesler de herhalde bu yeni gezegenlerin ismi olmalı, demiş. O esnada gördüğü, Jüpiter’e seyahat eden kırmızı bir balonun peşine takılmış.

Kırmızı balon çok eğlenceli bir yol arkadaşıymış. Kahkahalar atarak, bulutlara selam vererek, Ay’da salıncak kurup sallanarak kahkahalarla dolu bir yolculuk geçirmişler. Yolda o kadar çok gülmüşler ki, yollarını şaşırmışlar. Jüpiter yerine Mars’a gelmişler. Kocaman bir tabelanın yanına kocaman kafalı, büyük gözlü geri yaratıklar onları karşılamış. Fakat ikisi de yanlış Mars’a geldiklerinin farkında değilmiş. Eğilip bir çukurdan su içmişler ve kafaları yerde kalmış. Derin bir uykuya dalmışlar.

Merhaba, ben Taraklı Kirpi. Dostlarım bana böyle hitap ederler. Çünkü sabahları yüzümü yıkadıktan sonra süslenmeye başlarım. Önce sırtımı tararım. Bazen de iğnelerime jöle sürerim. Çünkü değişiklik iyidir, dalgalanmak da lazım değil mi? Kremlerimi de sürdükten sonra tekli koltuğuma kurulurum. Pek az dışarı çıkarım. Dostlarımı evimde ağırlarım. Okurum, izlerim, düş görürüm. Bazen aynamdan yansıyanları bazen de masallarımı anlatırım. Ev işleri, bitkiler, güzellik, sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veririm. Bazen iğnelerim dostlarıma batar. Hayatın sivri uçları da var öyle değil mi? Ama ben acıttığım yeri çiçeklendirmesini de bilirim. Bir kirpiyim ama sırtımda pamuklar yeşertebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

8 + yirmi =

Masallar Kategorisindeki En Son Yazılarım

gol evi agac manzara tarakli kirpi 975X1300

Göl Evi Masalı

Evvel zaman içinde Kalbur saman içinde Develer top oynarken Eski hamam içinde

altin sarisi kabartma cin tanrilari olumsuzluk masal tarakli kiri 626x366

Bin Yıllık Masal

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde beşikteki babasına

bahari bekleyen kumru mavi tahto fon uzerinde kafes ve cicek tarakli kirpi 626x417

Baharı Bekleyen Kumru

Ben daha dünyada yok iken, şelaleler dağın tepesindeyken, filler uçuyor, karıncalar okyanuslarda